![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/05/logo-650x650.jpg)
Καλοκαίρι μεταξύ άλλων σημαίνει παγωτά και μπάνια. Κάποτε τα μετράγαμε κιόλας. Τι θεωρείται παγωτό όμως; Πρέπει υποχρεωτικά να έχει γάλα η μήπως όχι…; Τι είναι η γρανίτα; Τι είναι το σορμπέ ; Τι χρειάζεται να ελέγχω πριν αγοράσω ένα παγωτό για να είμαι ασφαλής; Πως το αποθηκεύω στο σπίτι; Πως καταλαβαίνω ότι κάτι δεν πάει καλά με την συντήρηση του; Για να τα δούμε όλα αυτά μαζί σε αυτό το επεισόδιο
Άντε να ξεκινήσουμε να μετράμε παγωτά!!!
Meet your hosts:
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/nik.jpg)
Γκιώνης Νίκος
Host
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/IMG_4055.jpg)
Λεωνή Λειβαδίτη
Host