![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/12/ΕΥΑ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΗ-1-650x650.jpg)
Είναι δυνατόν ένα τρόφιμο να έχει γεύση φράουλα, μπανάνα, πορτοκάλι αλλά το προϊόν να μην έχει καθόλου από το φρούτο και να έχει μόνο αρωματικές ύλες; Που και γιατί χρησιμοποιούνται οι αρωματικές στα τρόφιμα; Είναι ασφαλής η χρήση τους στα τρόφιμα; Τι σημαίνει η φυσική αρωματική ύλη και ποια η διαφορά τους από την αρωματική ύλη. Είναι το ίδιο ασφαλείς;
Συζητάμε ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον θέμα που όλους μας έχει απασχολήσει μαζί με μια ειδική στις αρωματικές ύλες την Εύα Κωνσταντίνη
Καλή μας ακρόαση!
Meet your hosts:
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/nik.jpg)
Γκιώνης Νίκος
Host
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/IMG_4055.jpg)
Λεωνή Λειβαδίτη
Host