![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2023/05/foto-ΑΝΤΩΝΙΟΣ-ΑΛΙΦΡΑΓΚΗΣ-650x650.jpg)
Και επειδή το κρασί είναι κάτι που δεν τελειώνει σε ένα επεισόδιο και εφόσον μάθαμε για την γευσιγνωσία των οίνων , θέλουμε να συνεχίσουμε την περιήγηση μας στον μαγευτικό κόσμο των κρασιών μαθαίνοντας για την παραγωγή τους.Κρασιά λευκά, ερυθρά, ροζέ , πορτοκαλί η μπλέ κρασί !!!! Γλυκά, ημίγλυκα, ξηρά. Πως γίνεται η παραγωγή των κρασιών? Ποιες είναι οι πιο γνωστές ελληνικές ποικιλίες? Αυτά και πολλά ακόμα σε ένα πολύ ενδιαφέρον ( συνέχεια του προηγούμενου επεισοδίου). Μαζί μας πάλι ο Αντώνης Αλιφραγκής
Καλή μας ακρόαση
Meet your hosts:
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/nik.jpg)
Γκιώνης Νίκος
Host
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/IMG_4055.jpg)
Λεωνή Λειβαδίτη
Host