![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/05/foto-Παναγιώτης-Κακλέας-650x650.jpg)
Ο καφές σε όλο τον κόσμο και πολύ περισσότερο στην Ελλάδα είναι ένα ρόφημα που καταναλώνεται πάρα πάρα πολύ . Αποτελεί ένα μέσο σύνδεσης μεταξύ φίλων, συγγενών κ.α . Όσο πλησιάζει το καλοκαίρι η φράση ‘Πάμε να πιούμε ένα καφεδάκι’ η να πιούμε κανένα καφεδάκι πηγαίνοντας για παραλία η όσο είμαστε στην παραλία είναι όλο πιο πολύ στην ημερήσια διάταξη μας. Άλλωστε είμαστε πρωτοπόροι στο να πηγαίνουμε για καφέ και καθόμαστε 3-4 ώρες πίνοντας καφέ (στην αρχή τουλάχιστον ) Όμως πόσα γνωρίζουμε για τον καφέ που κατά κόρον πίνουμε΄; ποια είναι τα μυστικά του που δεν γνωρίζουμε; από που προέρχεται ο καφές και άλλα πολλά; Ποια η διαφορά του καφέ φίλτρου, ελληνικού, espresso κ.α. Μαζί μας σε αυτό το guest επεισόδιο ο Παναγιώτης Κακλέας που γνωρίζει πολύ καλά τα μυστικά του καφέ.
Καλή σας ακρόαση
Meet your hosts:
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/nik.jpg)
Γκιώνης Νίκος
Host
![](https://thefoodprocessors.com/wp-content/uploads/2022/03/IMG_4055.jpg)
Λεωνή Λειβαδίτη
Host